Temel Hareket Eğitimi

3-6 Yaş Grubu

Oyun çocukların gelişimi için gerekli bir ihtiyaçtır. Bizlerde 3-6 yaş gurubu çocuklarla oyun temelli spor egzersizleri yaparak çocukların bütünsel gelişimini desteklemekteyiz. Bu egzersizler;

6-12 Yaş Grubu

Yeteri kadar hareket kabiliyeti gelişemeyen 6 yaş üstü okul dönemi çocuklarımızda kendini ve bedenini keşfedebileceği eğlenerek spor yapabileceği ortamlar oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz bu ortamda;

Sıkça Sorulan Sorular (Bu soruları tadil edip bu bölümü tutmak yararınıza olur)

2-3 yaşına gelmiş olmasına rağmen isteklerini tek kelimeler ile veya işaret ederek anlatıyorsa, en az 20-25 arasında anlamlı kelimesi yoksa, yapılması istenen bir şey söylendiğinde anlamıyorsa veya sürekli yanlış anlıyorsa, sorulan sorulara cevap olarak sorulan soruyu tekrar ediyorsa gecikmiş konuşma açısından şüphe duyulabilir.
Ayrıntılı gelişimsel değerlendirme sonucuna göre genellikle sorunun ne olduğu anlaşılır. Kesin tanı çocuk ve ergen psikiyatristleri tarafından koyulur.
Yaşanan sorunun büyüklüğüne ve çocuğun öğrenme hızına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Problem hissedildiği en erken yaştan itibaren destek alınabilir. Ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi sonuçlar elde edilir. 2-3 yaşlarından itibaren kurumumuzdan destek alabilirsiniz.

Hayır. Konuşma gelişimi olarak yaşıtlarından daha geride olan çocuklar bireysel destek almadan kreşe başladığında yaşıtlarının ondan çok daha ileride olmasından kaynaklı olarak içe kapanıklık, hırçınlık, öfke krizleri, uyum problemleri, şiddet (kendine ya da başkasına vurma) gibi sorunlar ile karşılaşabilir. Bu nedenle ayrıntılı değerlendirme sonucuna göre hareket edilmesi gerekir.
Hayır. Gecikmiş konuşmanın nedenlerinden biri de genetik yatkınlıktır. Bireysel destek almadan yeterli ilerleme görülemez. Aksine büyüdükçe yaşıtları arasındaki fark giderek artabilir. Özellikle ilkokula başladığında okumayı, yazmayı geç öğrenme gibi problemlere sebep olabilir.